HIV

Voor vragen met betrekking tot de diagnostiek, verticale transmisse en behandeling van HIV bij kinderen kunt u zich wenden tot een van de vier HIV behandelcentra voor kinderen in Nederland.

Informatie over profylaxe en behandeling van HIV bij kinderen is verder beschikbaar via het CBO/NVAB protocol antiretrovirale therapie. In geval van een positieve HIV test bij een kind dient in alle gevallen contact opgenomen te worden met een behandelcentrum.

Naar het CBO-protocol

Standaardbrief voor eerste deel van asielprocedure op medische gronden:
Naar de website van de  Nederlandse vereniging van HIV behandelaren (NVAB) 

 

HIV behandelcentra
 

ErasmusMC, Sophia kinderziekenhuis (www.erasmusmc.nl)

Dr .N.G. Hartwig (hoofd): n.hartwig@erasmusmc.nl
Drs. G.J.A. Driessen: g.driessen@erasmusmc.nl
Dr. M. van der Flier: m.vanderflier@erasmusmc.nl
L. van der Knaap (HIV consulent voor kinderen): l.vanderknaap@erasmusmc.nl
 

UMC Utrecht/Wilhelmina kinderziekenhuis (www.umcutrecht.nl)

Dr TFW Wolfs, kinderarts-infectieziekten, twolfs@umcutrecht.nl
Dr SPM Geelen, kinderarts-infectieziekten, sgeelen@umcutrecht.nl
Dr LJ Bont, kinderarts-infectieziekten i.o., l.j.bont@umcutrecht.nl
Mw N Nauta, HIV-verpleegkundige, nnauta@umcutrecht.nl
 

AMC/Emma kinderkliniek Amsterdam (www.amc.nl/Emmainfotheek)

Dr. H.J.Scherpbier, kinderarts, H.J.Scherpbier@amc.uva.nl
Dr. D.Pajkrt, kinderarts-infectioloog, D.Pajkrt@amc.uva.nl
Prof.dr.T.W.Kuijpers, kinderarts/immunoloog, T.W.Kuijpers @amc.uva.nl
Mw. A. van der Plas, HIV-verpleegkundige, A.vanderplas@amc.uva.nl
Mw. E.M.le Poole, HIV-verpleegkundige, E.M.lepoole@amc. uva.nl
 

UMC Groningen/Beatrix kinderkliniek (www.umcg.nl)

Dr. E.H.Scholvinck (hoofd): e.h.scholvinck@bkk.umcg.nl
Drs. R.A.Doedens: r.doedens@bkk.umcg.nl
H. de Groot-de Jonge (HIV consulent voor kinderen): h.de.jonge@bkk.umcg.nl  

Mijn sectie