De SWAB organiseert op donderdag 26 juni 2025 de jubileumeditie van de 10e SWAB A-team meeting en het 25e SWAB Symposium
Gedurende de ochtend staan actuele thema’s centraal, zoals de toepassing van de antimicrobial stewardship monitor bij de werkzaamheden van de A-teams, OPAT en het vormgeven van verbeterinterventies. Leer over het doseren van antibiotica bij nierfunctiestoornissen en orale therapie bij pneumonie.
Het middagprogramma van het SWAB Symposium heeft als thema ‘Optimale behandeling van pneumonieën’. Experts delen de nieuwste inzichten over moeilijk behandelbare HAP, nieuwe behandelstrategieën van ernstige pneumonie op de IC, inclusief het gebruik van corticosteroiden, maar ook de rol van azitromycine bij recidiverende luchtweginfecties bij patiënten met bronchiëctasieën en/of COPD komen aan bod.
De A-team meeting en het SWAB Symposium is geaccrediteerd en open voor zorgprofessionals (o.a. medisch specialisten, ziekenhuisapothekers, AIOS, ANIOS, deskundigen infectiepreventie, physician assistant, verpleegkundigen & verpleegkundig specialisten).
Meer informatie over o.a. het programma, inschrijven en accreditatie vindt je hier en op swab.nl.