ContactLog in

Oratie Lissy de Ridder: kinderen eerst

12/05/'26

Kinderen eerst. Dat is de centrale boodschap van Lissy de Ridder, hoogleraar en afdelingshoofd Kindergeneeskunde in het Willem-Alexander Kinderziekenhuis van het LUMC, tijdens haar oratie op maandag 11 mei. In de zorg staan kinderen nog steeds niet op de eerste plek. Veel behandelingen en medicijnen zijn ontworpen voor volwassenen en daarna pas aangepast voor kinderen. Volgens Lissy de Ridder moet dat precies andersom.

Ze werkt al twintig jaar met kinderen met Crohn en colitis ulcerosa. Steeds ziet ze hetzelfde patroon: het zorgsysteem is gebouwd voor volwassenen, en kinderen moeten zich daarin voegen. “Het systeem is niet voor kinderen ontworpen. Kinderen passen niet in de mal van volwassenen. En zolang we blijven doen alsof dat wel zo is, lopen kinderen risico’s die voorkomen hadden kunnen worden.” Haar boodschap is helder: het systeem moet om. Niet een beetje, maar fundamenteel.

Lissy de Ridder is naast hoogleraar en afdelingshoofd ook voorzitter van de Nederlandse Vereniging voor Kindergeneeskunde, NVK.

>> Lees meer 

Deel dit bericht via:

Vorig bericht

Steffie biedt begrijpelijke informatie over hielprik- en gehoorscreening

Volgend bericht

De nieuwe Kinderarts & Samenleving is uit!